permitir

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Hispaania[redigeeri]

Sihiline tegusõna

permitir

  1. lubama
    no le permitas ir – ära luba tal minna
  2. sallima, taluma
  3. võimaldama, võimalikuks tegema
    El buen tiempo permitió que se celebrase la cena en el jardín. – Hea ilm võimaldas õhtusöögi läbiviimise aias.

Enesekohane tegusõna

Päritolu[redigeeri]

Ladinakeelsest sõnast permittere.

Pööramine[redigeeri]

permitir on reeglipärane -ir lõpuline tegusõna.


Verbi permitir pööramine
infinitiiv permitir
gerundium permitiendo
kesksõna permitido, -a
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik permito permites permite permitimos permitís permiten
imperfekt permitía permitías permitía permitíamos permitíais permitían
umbmäärane minevik permití permitiste permitió permitimos permitisteis permitieron
tulevik permitiré permitirás permitirá permitiremos permitiréis permitirán
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
permitiría permitirías permitiría permitiríamos permitiríais permitirían
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik permita permitas permita permitamos permitáis permitan
imperfekt permitiera
permitiese
permitieras
permitieses
permitiera
permitiese
permitiéramos
permitiésemos
permitierais
permitieseis
permitieran
permitiesen
tulevik permitiere permitieres permitiere permitiéremos permitiereis permitieren
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub permite permita permitamos permitid permitan