almorzar

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Hispaania[redigeeri]

Sihiline tegusõna

almorzar

  1. lõunaks sööma


Sihitu tegusõna

almorzar

  1. lõunatama, einetama, lõunat sööma
  2. lõunaoodet sööma


Päritolu[redigeeri]

Hispaania almuerzo.


Pööramine[redigeeri]

almorzar on ebareeglipärane -ar lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: o –> ue kindla kõneviisi oleviku kõikides ainsuse ning mitmuse kolmandas vormis; samuti subjunktiivi oleviku vormides.

Õigekirjalisi muutust e ees olev z –> c ei peeta ebareeglipärasuseks. Muutus on õige häälduse säilitamiseks.


Verbi almorzar pööramine
infinitiiv almorzar
gerundium almorzando
kesksõna almozado, -a
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik almuerzo almuerzas almuerza almorzamos almorzáis almuerzan
imperfekt almorzaba almorzabas almorzaba almorzábamos almorzabais almorzaban
umbmäärane minevik almorcé almorzaste almorzó almorzamos almorzasteis almorzaron
tulevik almorzaré almorzarás almorzará almorzaremos almorzaréis almorzarán
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
almorzaría almorzarías almorzaría almorzaríamos almorzaríais almorzarían
liitajad Liitaegu vaata -ar
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik almuerce almuerces almuerce almorcemos almorcéis almuercen
imperfekt almorzara
almorzase
almorzaras
almorzases
almorzara
almorzase
almorzáramos
almorzásemos
almorzarais
almorzaseis
almorzaran
almorzasen
tulevik almorzare almorzares almorzare almorzáremos almorzareis almorzaren
liitajad Liitaegu vaata -ar
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub almuerza almuerce almorcemos almorzad almuercen