aborrecer

Allikas: Vikisõnastik


Hispaania[redigeeri]

Sihiline tegusõna

aborrecer

  1. jälestama


Päritolu[redigeeri]

Ladina abhorrescere.


Pööramine[redigeeri]

aborrecer on ebareeglipärane -er lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: a ja o ees muutub c –> zc

Verbi aborrecer pööramine
infinitiiv aborrecer
gerundium aborreciendo
kesksõna aborrecido, -a
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik aborrezco aborreces aborrece aborrecemos aborrecéis aborrecen
imperfekt aborrecía aborrecías aborrecía aborrecíamos aborrecíais aborrecían
umbmäärane minevik aborrecí aborreciste aborreció aborrecimos aborrecisteis aborrecieron
tulevik aborreceré aborrecerás aborrecerá aborreceremos aborreceréis aborrecerán
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
aborrecería aborrecerías aborrecería aborreceríamos aborreceríais aborrecerían
liitajad Liitaegu vaata -er
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik aborrezca aborrezcas aborrezca aborrezcamos aborrezcáis aborrezcan
imperfekt aborreciera
aborreciese
aborrecieras
aborrecieses
aborreciera
aborreciese
aborreciéramos
aborreciésemos
aborrecierais
aborrecieseis
aborrecieran
aborreciesen
tulevik aborreciere aborrecieres aborreciere aborreciéremos aborreciereis aborrecieren
liitajad Liitaegu vaata -er
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub aborrece aborrezca aborrezcamos aborreced aborrezcan