Mall:es-conj-uir

Allikas: Vikisõnastik
Jump to navigation Jump to search

Pööramine[redigeeri]

[[{{{1}}}uir]] on ebareeglipärane -ir lõpuline tegusõna.

Muudatus i –> y kindla kõneviisi umbmäärases minevikus, subjunktiivi imperfektis ja gerundiumis on ortograafiline, seda ei peeta ebareeglipärasuseks.

Ebareeglipärasused: i –> y kindla kõneviisi oleviku ainsuses, mitmuse kolmandas, subjunktiivi oleviku ja käskiva kõneviisi pööretes.

Verbi [[{{{1}}}uir]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}uir]]
gerundium [[{{{1}}}uyendo|{{{1}}}uyendo]]
kesksõna [[{{{1}}}uido]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}uyo|{{{1}}}uyo]] [[{{{1}}}uyes|{{{1}}}uyes]] [[{{{1}}}uye|{{{1}}}uye]] [[{{{1}}}uimos]] [[{{{1}}}uís]] [[{{{1}}}uyen|{{{1}}}uyen]]
imperfekt [[{{{1}}}uía]] [[{{{1}}}uías]] [[{{{1}}}uía]] [[{{{1}}}uíamos]] [[{{{1}}}uíais]] [[{{{1}}}uían]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}uí]] [[{{{1}}}uiste]] [[{{{1}}}uyó|{{{1}}}uyó]] [[{{{1}}}uimos]] [[{{{1}}}uisteis]] [[{{{1}}}uyeron|{{{1}}}uyeron]]
tulevik [[{{{1}}}uiré]] [[{{{1}}}uirás]] [[{{{1}}}uirá]] [[{{{1}}}uiremos]] [[{{{1}}}uiréis]] [[{{{1}}}uirán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}uiría]] [[{{{1}}}uirías]] [[{{{1}}}uiría]] [[{{{1}}}uiríamos]] [[{{{1}}}uiríais]] [[{{{1}}}uirían]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}uya|{{{1}}}uya]] [[{{{1}}}uyas|{{{1}}}uyas]] [[{{{1}}}uya|{{{1}}}uya]] [[{{{1}}}uyamos|{{{1}}}uyamos]] [[{{{1}}}uyáis|{{{1}}}uyáis]] [[{{{1}}}uyan|{{{1}}}uyan]]
imperfekt [[{{{1}}}uyera|{{{1}}}uyera]]
[[{{{1}}}uyese|{{{1}}}uyese]]
[[{{{1}}}uyeras|{{{1}}}uyeras]]
[[{{{1}}}uyeses|{{{1}}}uyeses]]
[[{{{1}}}uyera|{{{1}}}uyera]]
[[{{{1}}}uyese|{{{1}}}uyese]]
[[{{{1}}}uyéramos|{{{1}}}uyéramos]]
[[{{{1}}}uyésemos|{{{1}}}uyésemos]]
[[{{{1}}}uyerais|{{{1}}}uyerais]]
[[{{{1}}}uyeseis|{{{1}}}uyeseis]]
[[{{{1}}}uyeran|{{{1}}}uyeran]]
[[{{{1}}}uyesen|{{{1}}}uyesen]]
tulevik [[{{{1}}}uyere|{{{1}}}uyere]] [[{{{1}}}uyeres|{{{1}}}uyeres]] [[{{{1}}}uyere|{{{1}}}uyere]] [[{{{1}}}uyéremos|{{{1}}}uyéremos]] [[{{{1}}}uyereis|{{{1}}}uyereis]] [[{{{1}}}uyeren|{{{1}}}uyeren]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}uye|{{{1}}}uye]] [[{{{1}}}uya|{{{1}}}uya]] [[{{{1}}}uyamos|{{{1}}}uyamos]] [[{{{1}}}uid]] [[{{{1}}}uyan|{{{1}}}uyan]]