Mall:es-conj-orzar

Allikas: Vikisõnastik
Jump to navigation Jump to search

Pööramine[redigeeri]

[[{{{1}}}orzar]] on ebareeglipärane -ar lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: o –> ue kindla kõneviisi oleviku kõikides ainsuse ning mitmuse kolmandas vormis; samuti subjunktiivi oleviku vormides.

Õigekirjalisi muutust e ees olev z –> c ei peeta ebareeglipärasuseks. Muutus on õige häälduse säilitamiseks.


Verbi [[{{{1}}}orzar]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}orzar]]
gerundium [[{{{1}}}orzando]]
kesksõna [[{{{1}}}orzado|{{{1}}}ozado, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}uerzo|{{{1}}}uerzo]] [[{{{1}}}uerzas|{{{1}}}uerzas]] [[{{{1}}}uerza|{{{1}}}uerza]] [[{{{1}}}orzamos]] [[{{{1}}}orzáis]] [[{{{1}}}uerzan|{{{1}}}uerzan]]
imperfekt [[{{{1}}}orzaba]] [[{{{1}}}orzabas]] [[{{{1}}}orzaba]] [[{{{1}}}orzábamos]] [[{{{1}}}orzabais]] [[{{{1}}}orzaban]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}orcé|{{{1}}}orcé]] [[{{{1}}}orzaste]] [[{{{1}}}orzó]] [[{{{1}}}orzamos]] [[{{{1}}}orzasteis]] [[{{{1}}}orzaron]]
tulevik [[{{{1}}}orzaré]] [[{{{1}}}orzarás]] [[{{{1}}}orzará]] [[{{{1}}}orzaremos]] [[{{{1}}}orzaréis]] [[{{{1}}}orzarán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}orzaría]] [[{{{1}}}orzarías]] [[{{{1}}}orzaría]] [[{{{1}}}orzaríamos]] [[{{{1}}}orzaríais]] [[{{{1}}}orzarían]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}uerce|{{{1}}}uerce]] [[{{{1}}}uerces|{{{1}}}uerces]] [[{{{1}}}uerce|{{{1}}}uerce]] [[{{{1}}}orcemos|{{{1}}}orcemos]] [[{{{1}}}orcéis|{{{1}}}orcéis]] [[{{{1}}}uercen|{{{1}}}uercen]]
imperfekt [[{{{1}}}orzara]]
[[{{{1}}}orzase]]
[[{{{1}}}orzaras]]
[[{{{1}}}orzases]]
[[{{{1}}}orzara]]
[[{{{1}}}orzase]]
[[{{{1}}}orzáramos]]
[[{{{1}}}orzásemos]]
[[{{{1}}}orzarais]]
[[{{{1}}}orzaseis]]
[[{{{1}}}orzaran]]
[[{{{1}}}orzasen]]
tulevik [[{{{1}}}orzare]] [[{{{1}}}orzares]] [[{{{1}}}orzare]] [[{{{1}}}orzáremos]] [[{{{1}}}orzareis]] [[{{{1}}}orzaren]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}uerza|{{{1}}}uerza]] [[{{{1}}}uerce|{{{1}}}uerce]] [[{{{1}}}orcemos|{{{1}}}orcemos]] [[{{{1}}}orzad]] [[{{{1}}}uercen|{{{1}}}uercen]]