Mall:es-conj-o ar

Allikas: Vikisõnastik
Jump to navigation Jump to search

Pööramine[redigeeri]

[[{{{1}}}o{{{2}}}ar]] on ebareeglipärane -ar lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: Kindla kõneviisi oleviku, subjunktiivi oleviku ja käskiva kõneviisi ainsuse kõikides ja mitmuse kolmandas pöördes muutub o –> ue.

Verbi [[{{{1}}}o{{{2}}}ar]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}o{{{2}}}ar]]
gerundium [[{{{1}}}o{{{2}}}ando]]
kesksõna [[{{{1}}}o{{{2}}}ado|{{{1}}}o{{{2}}}ado, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}ue{{{2}}}o|{{{1}}}ue{{{2}}}o]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}as|{{{1}}}ue{{{2}}}as]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}a|{{{1}}}ue{{{2}}}a]] [[{{{1}}}o{{{2}}}amos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}áis]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}an|{{{1}}}ue{{{2}}}an]]
imperfekt [[{{{1}}}o{{{2}}}aba]] [[{{{1}}}o{{{2}}}abas]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aba]] [[{{{1}}}o{{{2}}}ábamos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}abais]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aban]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}o{{{2}}}é]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aste]] [[{{{1}}}o{{{2}}}ó]] [[{{{1}}}o{{{2}}}amos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}asteis]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aron]]
tulevik [[{{{1}}}o{{{2}}}aré]] [[{{{1}}}o{{{2}}}arás]] [[{{{1}}}o{{{2}}}ará]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aremos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aréis]] [[{{{1}}}o{{{2}}}arán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}o{{{2}}}aría]] [[{{{1}}}o{{{2}}}arías]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aría]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aríamos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aríais]] [[{{{1}}}o{{{2}}}arían]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}ue{{{2}}}e|{{{1}}}ue{{{2}}}e]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}es|{{{1}}}ue{{{2}}}es]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}e|{{{1}}}ue{{{2}}}e]] [[{{{1}}}o{{{2}}}emos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}éis]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}en|{{{1}}}ue{{{2}}}en]]
imperfekt [[{{{1}}}o{{{2}}}ara]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}ase]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}aras]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}ases]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}ara]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}ase]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}áramos]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}ásemos]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}arais]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}aseis]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}aran]]
[[{{{1}}}o{{{2}}}asen]]
tulevik [[{{{1}}}o{{{2}}}are]] [[{{{1}}}o{{{2}}}ares]] [[{{{1}}}o{{{2}}}are]] [[{{{1}}}o{{{2}}}áremos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}areis]] [[{{{1}}}o{{{2}}}aren]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}ue{{{2}}}a|{{{1}}}ue{{{2}}}a]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}e|{{{1}}}ue{{{2}}}e]] [[{{{1}}}o{{{2}}}emos]] [[{{{1}}}o{{{2}}}ad]] [[{{{1}}}ue{{{2}}}en|{{{1}}}ue{{{2}}}en]]