Mall:es-conj-irir

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pööramine[muuda]

[[{{{1}}}irir]] on ebareeglipärane -ir lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: Kindla kõneviisi oleviku ainsuses ja mitmuse kolmandas, subjunktiivi olevikus ja käskivas kõneviisis muutub i –> ie.


Verbi [[{{{1}}}irir]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}irir]]
gerundium [[{{{1}}}iriendo]]
kesksõna [[{{{1}}}irido|{{{1}}}irido, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}iero|{{{1}}}iero]] [[{{{1}}}ieres|{{{1}}}ieres]] [[{{{1}}}iere|{{{1}}}iere]] [[{{{1}}}irimos]] [[{{{1}}}irís]] [[{{{1}}}ieren|{{{1}}}ieren]]
imperfekt [[{{{1}}}iría]] [[{{{1}}}irías]] [[{{{1}}}iría]] [[{{{1}}}iríamos]] [[{{{1}}}iríais]] [[{{{1}}}irían]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}irí]] [[{{{1}}}iriste]] [[{{{1}}}irió]] [[{{{1}}}irimos]] [[{{{1}}}iristeis]] [[{{{1}}}irieron]]
tulevik [[{{{1}}}iriré]] [[{{{1}}}irirás]] [[{{{1}}}irirá]] [[{{{1}}}iriremos]] [[{{{1}}}iriréis]] [[{{{1}}}irirán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}iriría]] [[{{{1}}}irirías]] [[{{{1}}}iriría]] [[{{{1}}}iriríamos]] [[{{{1}}}iriríais]] [[{{{1}}}irirían]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}iera|{{{1}}}iera]] [[{{{1}}}ieras|{{{1}}}ieras]] [[{{{1}}}iera|{{{1}}}iera]] [[{{{1}}}iramos]] [[{{{1}}}iráis]] [[{{{1}}}ieran|{{{1}}}ieran]]
imperfekt [[{{{1}}}iriera]]
[[{{{1}}}iriese]]
[[{{{1}}}irieras]]
[[{{{1}}}irieses]]
[[{{{1}}}iriera]]
[[{{{1}}}iriese]]
[[{{{1}}}iriéramos]]
[[{{{1}}}iriésemos]]
[[{{{1}}}irierais]]
[[{{{1}}}irieseis]]
[[{{{1}}}irieran]]
[[{{{1}}}iriesen]]
tulevik [[{{{1}}}iriere]] [[{{{1}}}irieres]] [[{{{1}}}iriere]] [[{{{1}}}iriéremos]] [[{{{1}}}iriereis]] [[{{{1}}}irieren]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}iere|{{{1}}}iere]] [[{{{1}}}iera|{{{1}}}iera]] [[{{{1}}}iramos]] [[{{{1}}}irid]] [[{{{1}}}ieran|{{{1}}}ieran]]