Mall:es-conj-ir(irr.participio)

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pööramine[muuda]

[[{{{1}}}ir]] on ebareeglipärane -ir lõpuline tegusõna. Ebareeglipärasus esineb kesksõnas, muud vormid on reeglipärased.


Verbi [[{{{1}}}ir]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}ir]]
gerundium [[{{{1}}}iendo]]
kesksõna [[{{{2}}}|{{{2}}}, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}o]] [[{{{1}}}es]] [[{{{1}}}e]] [[{{{1}}}imos]] [[{{{1}}}ís]] [[{{{1}}}en]]
imperfekt [[{{{1}}}ía]] [[{{{1}}}ías]] [[{{{1}}}ía]] [[{{{1}}}íamos]] [[{{{1}}}íais]] [[{{{1}}}ían]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}í]] [[{{{1}}}iste]] [[{{{1}}}ió]] [[{{{1}}}imos]] [[{{{1}}}isteis]] [[{{{1}}}ieron]]
tulevik [[{{{1}}}iré]] [[{{{1}}}irás]] [[{{{1}}}irá]] [[{{{1}}}iremos]] [[{{{1}}}iréis]] [[{{{1}}}irán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}iría]] [[{{{1}}}irías]] [[{{{1}}}iría]] [[{{{1}}}iríamos]] [[{{{1}}}iríais]] [[{{{1}}}irían]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}a]] [[{{{1}}}as]] [[{{{1}}}a]] [[{{{1}}}amos]] [[{{{1}}}áis]] [[{{{1}}}an]]
imperfekt [[{{{1}}}iera]]
[[{{{1}}}iese]]
[[{{{1}}}ieras]]
[[{{{1}}}ieses]]
[[{{{1}}}iera]]
[[{{{1}}}iese]]
[[{{{1}}}iéramos]]
[[{{{1}}}iésemos]]
[[{{{1}}}ierais]]
[[{{{1}}}ieseis]]
[[{{{1}}}ieran]]
[[{{{1}}}iesen]]
tulevik [[{{{1}}}iere]] [[{{{1}}}ieres]] [[{{{1}}}iere]] [[{{{1}}}iéremos]] [[{{{1}}}iereis]] [[{{{1}}}ieren]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}e]] [[{{{1}}}a]] [[{{{1}}}amos]] [[{{{1}}}id]] [[{{{1}}}an]]