Mall:es-conj-e ir

Allikas: Vikisõnastik
Jump to navigation Jump to search

Pööramine[redigeeri]

[[{{{1}}}e{{{2}}}ir]] on ebareeglipärane -ir lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasus: Kindla kõneviisi oleviku ainsuse kõikides ja mitmuse kolmandas; subjunktiivi oleviku pööretes muutub e –> ie. Subjunktiivi umbmäärases minevikus ja gerundiumis muutub e –> i.


Verbi [[{{{1}}}e{{{2}}}ir]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}e{{{2}}}ir]]
gerundium [[{{{1}}}i{{{2}}}iendo|{{{1}}}i{{{2}}}iendo]]
kesksõna [[{{{1}}}e{{{2}}}ido|{{{1}}}e{{{2}}}ido, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}ie{{{2}}}o|{{{1}}}ie{{{2}}}o]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}es|{{{1}}}ie{{{2}}}es]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}e|{{{1}}}ie{{{2}}}e]] [[{{{1}}}e{{{2}}}imos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}ís]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}en|{{{1}}}ie{{{2}}}en]]
imperfekt [[{{{1}}}e{{{2}}}ía]] [[{{{1}}}e{{{2}}}ías]] [[{{{1}}}e{{{2}}}ía]] [[{{{1}}}e{{{2}}}íamos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}íais]] [[{{{1}}}e{{{2}}}ían]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}e{{{2}}}í]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iste]] [[{{{1}}}i{{{2}}}ió|{{{1}}}i{{{2}}}ió]] [[{{{1}}}e{{{2}}}imos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}isteis]] [[{{{1}}}i{{{2}}}ieron|{{{1}}}i{{{2}}}ieron]]
tulevik [[{{{1}}}e{{{2}}}iré]] [[{{{1}}}e{{{2}}}irás]] [[{{{1}}}e{{{2}}}irá]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iremos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iréis]] [[{{{1}}}e{{{2}}}irán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}e{{{2}}}iría]] [[{{{1}}}e{{{2}}}irías]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iría]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iríamos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}iríais]] [[{{{1}}}e{{{2}}}irían]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}ie{{{2}}}a|{{{1}}}ie{{{2}}}a]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}as|{{{1}}}ie{{{2}}}as]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}a|{{{1}}}ie{{{2}}}a]] [[{{{1}}}i{{{2}}}amos|{{{1}}}i{{{2}}}amos]] [[{{{1}}}i{{{2}}}áis|{{{1}}}i{{{2}}}áis]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}an|{{{1}}}ie{{{2}}}an]]
imperfekt [[{{{1}}}i{{{2}}}iera|{{{1}}}i{{{2}}}iera]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iese|{{{1}}}i{{{2}}}iese]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}ieras|{{{1}}}i{{{2}}}ieras]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}ieses|{{{1}}}i{{{2}}}ieses]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iera|{{{1}}}i{{{2}}}iera]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iese|{{{1}}}i{{{2}}}iese]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iéramos|{{{1}}}i{{{2}}}iéramos]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iésemos|{{{1}}}i{{{2}}}iésemos]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}ierais|{{{1}}}i{{{2}}}ierais]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}ieseis|{{{1}}}i{{{2}}}ieseis]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}ieran|{{{1}}}i{{{2}}}ieran]]
[[{{{1}}}i{{{2}}}iesen|{{{1}}}i{{{2}}}iesen]]
tulevik [[{{{1}}}i{{{2}}}iere|{{{1}}}i{{{2}}}iere]] [[{{{1}}}i{{{2}}}ieres|{{{1}}}i{{{2}}}ieres]] [[{{{1}}}i{{{2}}}iere|{{{1}}}i{{{2}}}iere]] [[{{{1}}}i{{{2}}}iéremos|{{{1}}}i{{{2}}}iéremos]] [[{{{1}}}i{{{2}}}iereis|{{{1}}}i{{{2}}}iereis]] [[{{{1}}}i{{{2}}}ieren|{{{1}}}i{{{2}}}ieren]]
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}ie{{{2}}}e|{{{1}}}ie{{{2}}}e]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}a|{{{1}}}ie{{{2}}}a]] [[{{{1}}}i{{{2}}}amos|{{{1}}}i{{{2}}}amos]] [[{{{1}}}e{{{2}}}id]] [[{{{1}}}ie{{{2}}}an|{{{1}}}ie{{{2}}}an]]