Mall:es-conj-ar(andar)

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Pööramine[muuda]

[[{{{1}}}ar]] on ebareeglipärane -ar lõpuline tegusõna.

Ebareeglipärasused on umbmäärases minevikus ja subjunktiivis.


Verbi [[{{{1}}}ar]] pööramine
infinitiiv [[{{{1}}}ar]]
gerundium [[{{{1}}}ando]]
kesksõna [[{{{1}}}ado|{{{1}}}ado, -a]]
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}o]] [[{{{1}}}as]] [[{{{1}}}a]] [[{{{1}}}amos]] [[{{{1}}}áis]] [[{{{1}}}an]]
imperfekt [[{{{1}}}aba]] [[{{{1}}}abas]] [[{{{1}}}aba]] [[{{{1}}}ábamos]] [[{{{1}}}abais]] [[{{{1}}}aban]]
umbmäärane minevik [[{{{1}}}uve|{{{1}}}uve]] [[{{{1}}}uviste|{{{1}}}uviste]] [[{{{1}}}uvo|{{{1}}}uvo]] [[{{{1}}}uvimos|{{{1}}}uvimos]] [[{{{1}}}uvisteis|{{{1}}}uvisteis]] [[{{{1}}}uvieron|{{{1}}}uvieron]]
tulevik [[{{{1}}}aré]] [[{{{1}}}arás]] [[{{{1}}}ará]] [[{{{1}}}aremos]] [[{{{1}}}aréis]] [[{{{1}}}arán]]
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
[[{{{1}}}aría]] [[{{{1}}}arías]] [[{{{1}}}aría]] [[{{{1}}}aríamos]] [[{{{1}}}aríais]] [[{{{1}}}arían]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik [[{{{1}}}e]] [[{{{1}}}es]] [[{{{1}}}e]] [[{{{1}}}emos]] [[{{{1}}}éis]] [[{{{1}}}en]]
imperfekt [[{{{1}}}uviera|{{{1}}}uviera]]
[[{{{1}}}uviese|{{{1}}}uviese]]
[[{{{1}}}uvieras|{{{1}}}uvieras]]
[[{{{1}}}uvieses|{{{1}}}uvieses]]
[[{{{1}}}uviera|{{{1}}}uviera]]
[[{{{1}}}uviese|{{{1}}}uviese]]
[[{{{1}}}uviéramos|{{{1}}}uviéramos]]
[[{{{1}}}uviésemos|{{{1}}}uviésemos]]
[[{{{1}}}uvierais|{{{1}}}uvierais]]
[[{{{1}}}uvieseis|{{{1}}}uvieseis]]
[[{{{1}}}uvieran|{{{1}}}uvieran]]
[[{{{1}}}uviesen|{{{1}}}uviesen]]
tulevik [[{{{1}}}uviere|{{{1}}}uviere]] [[{{{1}}}uvieres|{{{1}}}uvieres]] [[{{{1}}}uviere|{{{1}}}uviere]] [[{{{1}}}uviéremos|{{{1}}}uviéremos]] [[{{{1}}}uviereis|{{{1}}}uviereis]] [[{{{1}}}uvieren|{{{1}}}uvieren]]
liitajad Liitaegu vaata -ar
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub [[{{{1}}}a]] [[{{{1}}}e]] [[{{{1}}}emos]] [[{{{1}}}ad]] [[{{{1}}}en]]