Malli arutelu:es-conj-ir(alt.participio)

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kasutamine[muuda]

Parameetrid:

  1. verbi infinitiiv ilma -ir lõputa.
  2. ebareeglipärane kesksõna.

Näiteks: confundir

{{es-conj-ir(alt.participio)|confund|confuso}}

Tulemus:

Pööramine[muuda]

confundir on ebareeglipärane -ir lõpuline tegusõna. Lisaks tavapäraselt kasutatavale reeglipärasele kesksõna vormile on veel ebareeglipärane, mida kasutatakse kui omadussõna. Muud vormid on reeglipärased.


Verbi confundir pööramine
infinitiiv confundir
gerundium confundiendo
kesksõna confundido, -a; confuso, -a
arv ainsus mitmus
isik esimene teine kolmas esimene teine kolmas
kindel kõneviis yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik confundo confundes confunde confundimos confundís confunden
imperfekt confundía confundías confundía confundíamos confundíais confundían
umbmäärane minevik confundí confundiste confundió confundimos confundisteis confundieron
tulevik confundiré confundirás confundirá confundiremos confundiréis confundirán
tingiv kõneviis
(postpreteeritum)
confundiría confundirías confundiría confundiríamos confundiríais confundirían
liitajad Liitaegu vaata -ir
subjunktiiv yo él nosotros vosotros ellos
lihtajad olevik confunda confundas confunda confundamos confundáis confundan
imperfekt confundiera
confundiese
confundieras
confundieses
confundiera
confundiese
confundiéramos
confundiésemos
confundierais
confundieseis
confundieran
confundiesen
tulevik confundiere confundieres confundiere confundiéremos confundiereis confundieren
liitajad Liitaegu vaata -ir
- él nosotros vosotros ellos
käskiv kõneviis puudub confunde confunda confundamos confundid confundan