-na

Allikas: Vikisõnastik
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti


Eesti

Käändelõpp[muuda]

-na

  1. oleva käände (essiivi) lõpp


Abaknoni[muuda]

Järelliide[muuda]

-na

  1. tema, ta, selle


Havai[muuda]

Järelliide (1)[muuda]

-na

  1. Kasutatakse substantiveerimiseks.

Märkus[muuda]

Mõnikord tüve pikk täishäälik lüheneb.

Sõnad[muuda]

Päritolu[muuda]

Alg-Polüneesia *-nga.

Järelliide (2)[muuda]

-na

  1. harv: Esineb passiivi/imperatiivi järelliitena. '

Sõnad[muuda]

Päritolu[muuda]

Alg-Polüneesia *-na.

Järelliide (3)[muuda]

  1. Tema oma.

Sõnad[muuda]

Päritolu[muuda]

Alg-Polüneesia *-na.