-na

Allikas: Vikisõnastik
Jump to navigation Jump to search


Eesti

Käändelõpp[redigeeri]

-na

  1. oleva käände (essiivi) lõpp


Abaknoni[redigeeri]

Järelliide[redigeeri]

-na

  1. tema, ta, selle


Havai[redigeeri]

Järelliide (1)[redigeeri]

-na

  1. Kasutatakse substantiveerimiseks.

Märkus[redigeeri]

Mõnikord tüve pikk täishäälik lüheneb.

Sõnad[redigeeri]

Päritolu[redigeeri]

Alg-Polüneesia *-nga.

Järelliide (2)[redigeeri]

-na

  1. harv: Esineb passiivi/imperatiivi järelliitena. '

Sõnad[redigeeri]

Päritolu[redigeeri]

Alg-Polüneesia *-na.

Järelliide (3)[redigeeri]

  1. Tema oma.

Sõnad[redigeeri]

Päritolu[redigeeri]

Alg-Polüneesia *-na.